Atilla Özsoy Koşusunu PENDRAGON Kazandı.Atilla Özsoy Koşusu’nu PENDRAGON kazandı

1985 yılında TJK ' ya asil üye seçilen,2013 yılında ise aramızdan ayrılan merhum Atilla Özsoy anısına düzenlenen koşuyu PENDROGON kazandı.

Atilla Özsoy koşusu (KV8) 19 Temmuz Cuma yarış programının 7. koşusu olarak saat 20.00'de gerçekleşti.3+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus koşu,çim pistte 1200 metre mesafede gerçekleşti. 
Atilla Özsoy Koşusunu'nun 2019 yılı (KV8) galibi PENDRAGON (Three Valleys -Waadi / Royal Abjar) oldu. Duygu Fatura'nın sahibi olduğu Selman Taşbek tarafından yetiştirilen al iğdiş safkana Gökhan Gocakaya eşlik etti. 6 koşu aranın ardından tekrar birinciliğe ulaşan safkan en son 16 Mart tarihinde katılmış olduğu Handikap-21 mücadeleyi kazanmıştı.
85.500 TL birincilik ikramiyeli koşuyu kazanan PENDRAGON isimli safkanın ardından ikinciliği ise RUN AND WIN elde ederken,MY BILLIONAIRE üçüncü,DRİVE FASTER ise tabelanın son basamağında kendineşans buldu.

Kazanan 4 yaşındaki safkan için bitiriş derecesi 1.09.60 olurken, koşuda farklar 1/2 Boy - 1/2 Boy - 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.
                                 

Saat 20.00'de gerçekleşen koşunun ardından düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi, TJK Asli Üyesi Duygu Fatura'ya kupasını, Fatine Özsoy verdi.
                     

Kazanan safkanın antrenörü adına, TJK asli üyesi Selman Taşbek plaketini Dalım Özsoy'dan alırken, jokey Gökhan Kocakaya'ya da plaketini yine Dalım Özsoy verdi. Törene, TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya ile TJK asli üyesi Can N. Güven de katıldı.

                       

 Atilla Özsoy Kimdir ?

Atilla Özsoy 1930 yılında İstanbul'da doğdu.   Birleşik Alman İlaç Fabrikası T.A.Ş.   Müdürlüğü'nden emekli oldu. Tekstil, hazır   giyim, ambalaj ve inşaat sektörlerinde faaliyet   gösteren Özsoy Şirketler Grubu İdare Meclisi   Başkanlığı yaptı. 1985 yılında Türkiye Jokey   Kulübü Asli Üyesi seçildi. TJK Yönetim   Kurulu'nda da görev aldı. At sahipliği ve       yetiştiricilikle uğraştı. 13 Kasım 2013 tarihinde   aramızdan ayrılan Atilla Özsoy'u bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle andık.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar

close