Preveze Koşusunu BABAFIRAT kazandı


Preveze Koşusu'nda birinciliği BABAFIRAT kazandı.

28 Eylül 1538 tarihinde Barbaros Hayrettin Paşa komutasındaki Osmanlı Donanması’nın, Cenevizli Amiral Andrea Doria komutasındaki Haçlı Donanması’nı imha ederek büyük bir zafer kazandığı Preveze Deniz Savaşı adına düzenlenen koşu, 20 Temmuz Cuma akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

Son derece keyifli mücadelelerin yaşandığı İstanbul 41. yarış gününün en önemli koşusu, 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının start aldığı Preveze Koşusu'ydu (Açık - A3). Geçmiş koşu performansları parlak tayların kıyasıya bir mücadele verdiği 2019 yılı Preveze Koşusu'nu, Mehmet Uçar'ın sahibi olduğu, İlyas Kılınç tarafından yetiştirilen, antrenörlüğünü ise Ahmet Kaplan'ın yaptığı BABAFIRAT (Victory Gallop - Harbikız / Babadayı)jokeyi Gökhan Kocakaya ile beyaz bayrak ayna yaparak kazandı.

Sentetik pistte 1500 metre mesafede düzenlenen, birincilik ikramiyesinin ise 143.000 TL olarak belirlendiği Preveze Koşusu'nda, kazanan BABAFIRAT isimli tayın ardında ikinciliği, jokey Özcan Yıldırım ile bu koşuya katılan JACK SPARROW (Mendip - Marshmallow - Luxor) elde ederken, bu iki safkanın hemen arkasında yer alan VANTABLACK (Dr Fong - Kaviyolu / Marlin) Ayhan Kurşun ile üçüncü, Müslüm Çelik ile Preveze Koşusu'na katılan KARADERVİŞ (Derviş Ağa - Nursu / Velociraptor) ise dördüncü olarak tabelayı tamamladı.

Kazanan BABAFIRAT için bitiriş derecesi 1.31.33 olurken, farklar ise Boyun - 1,5 Boy - 6,5 Boy olarak sonuçlandı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar

close